ביטוח סיעודי - חשיבות הביטוח הסיעודי בישראל

יש לך שאלה?

נשמח לתת לה מענה

  חשיבות הביטוח הסיעודי בישראל

  בישראל עלויות הטיפול במטופל סיעודי הינן גבוהות במיוחד. טיפול סיעודי באדם אשר מטופל בביתו על ידי בני המשפחה יכול להגיע לכ-8000 ₪ בחודש, בעוד אדם אשר מאושפז במוסד ייעודי יכול לעלות עד ל-20,000 ₪. טיפול סיעודי הינו דבר יקר ומורכב, ושירותי הסיעוד אינם עניין פשוט כלל וכלל. כאן נכנס הביטוח הסיעודי.

  מהו ביטוח סיעודי?

  ביטוח סיעודי הינו מוצר ביטוחי אשר מטרתו להעניק לאדם המבוטח עזרה כלכלית וטיפולית במצב סיעודי. כך, למשל, ביטוח סיעודי דרך קופת החולים יכול להעניק לאדם המוגדר כסיעודי מספר אלפי שקלים על בסיס חודשי (משתנה בין קופה לקופה). זהו סכום משמעותי אשר יכול להקל על ההתנהלות החודשית הכלכלית שלכם.

  מהו ההבדל בין ביטוח סעודי דרך קופת החולים ובין חברת ביטוח?

  קופות החולים מציעות ביטוח סיעודי אשר יכול להקל על המבוטחים, כפי שכבר ציינו. עם זאת, העלות החודשית הנדרשת לרוב גבוהה באופן משמעותי מההחזר החודש של קופת החולים. ביטוח סיעודי דרך חברת ביטוח הינו מסלול אישי יותר, אשר למבוטח יש יכולת לקבוע את גובה ההחזר.

  שירותי סיעוד ועובדים זרים

  אחד המוצרים הסיעודיים הנדרשים פעמים רבות על ידי אדם המוגדר סיעודית הינו עובד זר. במצבים סיעודיים שונים, המטופל זקוק לעזרה מהותית וצמודה, כאשר כאן נכנס העובד הסיעודי כסיוע אישי והדוק למטופל. העובד הזר, על פי חוק עובדים זרים, מוגדר כעובד מן המניין ובעל זכויות מלאות ככל עובד אחר בישראל. אך הוא מכיר את המטופל לאורך תקופה, מטפל בו באופן מסור ואישי, ודואג לכל צרכיו. זוהי חלופה אישית יותר לבית אבות, אשר תספק גם למטופל וגם למשפחתו שקט נפשי.

  העלות של העסקת עובדים זרים הינה משמעותית ויכולה להוות חלק ניכר מההוצאה החודשית שלכם. על כן, ישנה חשיבות מהותית בביטוח סיעודי, אשר יוכל להקל על ההוצאות החודשיות שלכם באופן ניכר. למעשה, ביטוח סיעודי יקנה לכם שקט כלכלי ונפשי, הידיעה שאתם מוגנים במצבים סיעודיים קשים, ועם היכולת הכלכלית הנדרשת, בעת הצורך, להתמודד עם הסיטואציה הקשה של מצב סיעודי.

   רוצה לקבל מידע נוסף?

   בקשת מידע