זכאות לגמלת סיעוד - מי זכאי לקבל דמי סיעוד?

יש לך שאלה?

נשמח לתת לה מענה

  מי זכאי לקבל גמלת סיעוד?

  גמלת סיעוד נועדה לסייע לזכאים אשר אינם יכולים להתמודד עם משימות פשוטות ביום-יום. גמלת הסיעוד ניתנת מהמדינה, באמצעות המוסד לביטוח לאומי, על מנת שאותו זכאי לקבלת גמלת הסיעוד יוכל לתפקד בחייו בסיטואציות אשר עבור אחרים הינן פשוטות, אך עבורו יכולות להיות בלתי אפשריות לביצוע. בין השאר, גמלת הסיעוד יכולה לשמש לשם העסקת עובד זר, ובכך יכול הזכאי ליהנות מתמיכה על בסיס יומיומי ושוטף.

  מי זכאי לדמי הסיעוד?

  על פי החוק, והנחיות ביטוח לאומי, על כל מועמד לעבור מבחן ADL הבוחן מספר פעולות יומיומיות פשוטות לכאורה. מועמד אשר אינו יכול לבצע את הפעולות, נחשב לזכאי לגמלת סיעוד. בין הפעולות נכללות מצבים כגון להתלבש, או להתרחץ לבד וללא סיוע אדם נוסף.

  כמו כן, התנאים לזכאות למגלת סיעוד כוללים מגורים בבית, ולא במוסד. אדם אשר גר בבית אבות, למשל, לא יהיה זכאי אלא אם מדובר באשפוז בבית חולים, ואז יהיה רשאי לתקופה מוגבלת. בנוסף, נדרש שאותו אדם לא יקבל גמלה לשירותים מיוחדים לנכים קשים מביטוח לאומי או גמלות מסוימות אחרות ממשרד האוצר. כמובן שישנה הגבלת הכנסה החלה על אותו אדם המבקש גמלת סיעוד, וכן עליו להיות תושב ישראל אשר הגיע לגיל הפרישה.

  מהו סיעוד עובדים זרים?

  סיעוד עובדים זרים הינו מצב בו אותו אדם זכאי לתמיכה שוטפת, בשל חוסר יכולת לתפקד לבדו. אותו אדם נחשב כזקוק לעזרה על בסיס יומיומי וצמוד, וכאן יכול להיכנס גורם שירותי כגון עובד זר אשר יעזור וילווה את אותו אדם במהלך סדר היום ופעולותיו, יתמוך בו ויסייע לו בכל פעולה נדרשת.

  לשכת סיעוד מתמחה, אשר יש באמתחתה ניסיון רב בתחום הסיעוד ועובדים זרים, תוכל לסייע לכם למצוא את העובד הזר ולהנפיק את האישורים הנדרשים כחוק לשהותו. עובדים זרים, כאמור, מחויבים באישור שהייה אשר לרוב מוגבל בזמן (עד שנה אותו מחדשים מידי שנה). התהליך לקבלת עובד זר יכול להיות בירוקרטי ומסורבל, ולשכת סיעוד מקצועית תוכל לפשט ולקצר אותו עבורכם.

   רוצה לקבל מידע נוסף?

   בקשת מידע